K I L I M A N J A R O

                                                              „Koruna Afriky“
                                                  Nejvyšší hora Afriky
                                                  Jeden z největších vulkánů světa
                                                  Nejvyšší samostatně stojící hora na světě

Antilopy
Ptactvo
Buvoli
Kočkovité šelmy
Psovité šelmy
Sloni
Žirafy
Hroši
Nosorožci
Opice
Prasata
Zebry
Krokodýli

 

  MAPA OBLASTI

Pojeďte s námi!
Máme několikaleté zkušenosti s vypravováním vlastních zájezdů i organizováním zájezdů na zakázku.

 

KILIMANJARO

O S T A T N Í 

Tomáš Hyka - Jedeme do Nairobi Thomson Falls
Městečko Nyahururu, nazývané Thomson Falls, je jedním z posledních založených osadnických měst v koloniální době a pořádně se začalo rozvíjet až s rozšířením železnice z Gilgil v roce 1929. Železnice je stále v provozu, avšak pouze pro nákladní dopravu. Nyahururu (2360 m.n.m.) je jedním z nejvýše položených měst v Keni a panuje zde tedy studené klima. Na okolních zvlněných pláních se pěstuje kukuřice, fazole a sladké brambory, ale krajina je i zalesněná, především jehličnany.
Vodopády na okraji města se jmenují po Josephu Thomsonovi, jež byl 1. Evropanem, který došel pěšky z Mombasy k Viktoriinu jezeru počátkem 80. let 19. století. Vodopády leží na řece Ewaso Narok a padají z výšky 72 m do rokle, kde se nachází hluboký les, díky vodopádům ukrytý ve věčné mlze. Dolů do rokle vede jediná cesta po kamenech. Výlety údolím řeky jsou také velmi pěkné, za navštívení stojí především tůně s hrochy několik kilometrů proti proudu řeky.

 
Rift Valley
Rift Halley v Keni je částí 6000 km dlouhé příkopové propadliny, jež začíná v Mrtvém moři na Blízkém východě a pokračuje přes Rudé moře, Ethiopii, Keni, Tanzanii a Malawi do Mosambiku. Jelikož jsou svahy tohoto údolí velmi příkré, zavlažování v údolí je velmi slabé. Proto jsou v této velmi mělká zásaditá jezera, často bez jakéhokoliv odtoku. Voda v jezerech je zvláštní na dotyk, jelikož je jakoby mýdlovitá. Také nepříjemně zapáchá.
Na silnici z Nairobi do Naivashy jsou nejlepší výhledy na stěny propadliny, zejména za Limurem, kde silnice klesá do údolí a nabízí úchvatné pohledy. V popředí vidíte Mt. Longonot a v pozadí pláně Masajské národní rezervace.

 
Kazinga Channel (Uganda)
Téměř každý návštěvník parku Queen Elizabeth se vydá na výlet po tomto kanále, aby spatřil tisíce hrochů a pelikánů. Když máte štěstí, můžete spatřit i stáda slonů a velmi vzácně i lvy nebo leopardy.

 
Kyambura Gorge (Uganda)
Toto místo se nachází ve východním rohu parku Queen Elizabeth a je vhodné pro pěší safari. Roklina je domovem pro primáty, včetně šimpanzů, které můžete spatřit při safari.

 
Kampala (Uganda)
Kampala je moderní, rozvíjející město, nabírá novou sílu po poslední civilní válce, kdy bylo zpustošeno. Moderní budovy rostou po celém městě a staré jsou pomalu renovovány. Ale nejen budovy ukazují město v dobrém světle, místní obyvatelé jsou důvěryhodní a noční život města není nebezpečný. Město trpělo během občanské války a v roce 1979 padlo do rukou tanzanské armády. Zmatek skončil s vítězstvím Yoweri Museveniho armády národního odporu roku 1986. Od této doby se město změnilo z vypleněné skořápky v moderní úspěšné místo odpovídající hlavnímu městu, jedné z nejrychleji se rozvíjející zemí Afriky. Funguje elektřina, voda teče z kohoutků a obchody jsou dobře zásobeny. Najdete zde i kasina, noční kluby a restaurace. Mnoho asijských obchodníků podniká v Kambale, což výrazně zrychluje rozvoj. Nejlepší věcí na Kambale je skutečnost, že se můžete bezpečně pohybovat po celém městě ve dne i v noci. Byla by opravdu smůla, kdybyste byli přepadeni, město je totiž velmi atraktivní a oplývající zelení, lidé jsou velmi přátelští - skvělé místo.
Kampala je postavena na 7 kopcích, na kopci Nakasero se nachází centrum města. Horní část kopce je klidná zahradní část, sídlí zde mnoho ambasád a mezinárodních organizací. Mezi kopcem Nakasero a dolní částí města vede hlavní silnice města - Kampala Road, kde naleznete restaurace, obchody, banky, nádraží a hotely. Dole pod Kampala Road je odlišný svět než na kopci - malé uličky plné lidí, starých aut a minubusů. Na východě za golfovým hřištěm je luxusní čtvrť Kololo. Na západě se zvedá kopec Namirembe na jehož vrcholu stojí Anglická katedrála. Na jihu za železniční tratí se nachází Tank Hill, kde je mnoho hotelů, restaurací a barů.

další  

 
Stránky provozuje CK Adventura, admin@adventura.cz
© Adventura 2006