K I L I M A N J A R O

                                                              „Koruna Afriky“
                                                  Nejvyšší hora Afriky
                                                  Jeden z největších vulkánů světa
                                                  Nejvyšší samostatně stojící hora na světě

Antilopy
Ptactvo
Buvoli
Kočkovité šelmy
Psovité šelmy
Sloni
Žirafy
Hroši
Nosorožci
Opice
Prasata
Zebry
Krokodýli

 

  MAPA OBLASTI

Pojeďte s námi!
Máme několikaleté zkušenosti s vypravováním vlastních zájezdů i organizováním zájezdů na zakázku.

 

KILIMANJARO

D A R   E S   S A L A A M   ( T A N Z A N I E ) 

Jaroslav Lhota - Za propisku se nechám vyfotitJeště Ještě v 19. století byl Dar es Salaam ("Přístav míru") poklidnou rybářskou vesnicí, než se zanzibarský sultán rozhodl malý přístav přebudovat na obchodní. Hlavním městem se stal po té, když v roce 1891 němečtí kolonizátoři do města převedli svoje sídlo z Bagamoya, jehož přístav nevyhovoval pro parolodě. Od té doby se město neustále rozrůstá a počet obyvatelstva dnes dosahuje 1,9 miliónu. V centru a na různých místech předměstí bylo postaveno několik výškových budov, přesto si město zachovává původní charakter nízkých budov s červenými střechami, málo dotčenými koloniální architekturou. Přístav je stále lemován palmami a mangrovy, arabské bárky se mísí s obrovskými zaoceánskými loděmi.
Přestože oficiálně je hlavním městem Dodoma, prakticky jím dále zůstává Dar es Salaam. Stejně jako ve všech ostatních hlavních městech Afriky i v Dar es Salaamu jsou výrazné rozdíly mezi jednotlivými částmi města. Přesto nejsou rozdíly v životní úrovni obyvatel tak ohromující jako třeba v Nairobi. Zaprášené a uspěchané ulice kolem Kariakoo Market jsou jistě na hony vzdálené širokým zeleným bulvárům vládních a diplomatických čtvrtí, ale zdaleka není důvod je nazývat slumy.
Na Maktaba street najdete informační turistické centrum s možnostmi nákupu map a jiných publikací a lze zde získat i mapu města. Můžete navštívit Městské museum s ukázkami městské i lidové venkovské architektury z mnoha míst Tanzanie. Mvenge je ulice soustřeďující řezbáře, vyrábějící tradiční technikou tradiční předměty z ebenového dřeva. Podobným místem soustřeďujícím stejné umělce je zahrada naproti hotelu Palm Beach. K zhlédnutí je dále Umělecké centrum s obrazy malovanými různými technikami (pastely, olej, vodové barvy), vyřezávanými předměty, batikovanými látkami a dalšími uměleckými předměty. Kariakoo Market vám dá možnost nasát exotickou atmosféru tradičního trhu.

další  

 
Stránky provozuje CK Adventura, admin@adventura.cz
© Adventura 2006