K I L I M A N J A R O

                                                              „Koruna Afriky“
                                                  Nejvyšší hora Afriky
                                                  Jeden z největších vulkánů světa
                                                  Nejvyšší samostatně stojící hora na světě

Antilopy
Ptactvo
Buvoli
Kočkovité šelmy
Psovité šelmy
Sloni
Žirafy
Hroši
Nosorožci
Opice
Prasata
Zebry
Krokodýli

 

  MAPA OBLASTI

Pojeďte s námi!
Máme několikaleté zkušenosti s vypravováním vlastních zájezdů i organizováním zájezdů na zakázku.

 

KILIMANJARO

N A I R O B I    ( K E Ň A ) 

Tomáš Hyka - Jedeme do Nairobi Nairobi bylo vybudováno kvůli, nebo lépe řečeno díky stavbě železnice z Mombasy. Vzniklo tedy koncem 19. století na místě, kde původně ležela jen vodnatá, bažinatá oblast Masajů. Leží napůl cesty mezi Mombasou a Ugandou. Dnes je Nairobi hlavním městem Keni a zároveň největším mezi Cairem a Johannesburgem. Jeho populace čítá kolem 1,5 miliónu obyvatel. Je ho však možno přejít téměř za 20 minut od kraje do centra. Předně je zde velmi příjemné klima, neboť Nairobi se nachází v nadmořské výšce 1 700 m. Nairobi je zároveň i kosmopolitním městem, živoucím a zajímavým. Je výhodně situováno. Jako ve většině měst jsou zde chudinské i milionářské oblasti, množství obchůdků, supermarketů, restaurací , kaváren, barů, internetových kaváren, fotocenter, kin, diskoték, kulturních domů, škol, pošt. Ze zajímavostí tohoto města stojí jistě za zmínku Národní Muzeum, Hadí muzeum a Národní Archiv. Bohužel však v dnešní době získává Nairobi mimo jiné pověst i města s nemalou kriminalitou. Nairobi je africkým velkoměstem se vším všudy, rušnými uklizenými hlavními třídami i "životu nebezpečnými" špinavými uličkami.
Doprava v hlavním městě a do okolí je možná autobusy, vlaky, taxi službou, automobilem, motocyklem či letadlem. Cestování po Nairobi, ostatně jako i po jiných městech, je vždy velkým dobrodružstvím. Některé z prostředků, zvláště autobusy, jsou rájem pro kapesní zloděje, řidiči jsou neukáznění a řidičský průkaz zde téměř nic neznamená.
Ačkoli se to zdá být neuvěřitelné, v Nairobi není žádné informační centrum pro turisty. Existují pouze jakési příručky ( Tourist´s Kenya ), které jsou k dostání jen ve vybraných hotelech nebo mapy v knihkupectvích ( City of Nairobi: Map & Guide). Avšak navíc, kde jinde se vám podaří spatřit lvy, žirafy, nosorožce či opice pohybovat se volně po městě?

další  

 
Stránky provozuje CK Adventura, admin@adventura.cz
© Adventura 2006