K I L I M A N J A R O

                                                              „Koruna Afriky“
                                                  Nejvyšší hora Afriky
                                                  Jeden z největších vulkánů světa
                                                  Nejvyšší samostatně stojící hora na světě

Antilopy
Ptactvo
Buvoli
Kočkovité šelmy
Psovité šelmy
Sloni
Žirafy
Hroši
Nosorožci
Opice
Prasata
Zebry
Krokodýli

 

  MAPA OBLASTI

Pojeďte s námi!
Máme několikaleté zkušenosti s vypravováním vlastních zájezdů i organizováním zájezdů na zakázku.

 

KILIMANJARO

Národní parky východní Afriky  -  U G A N D A 

Murchison Falls National Park
Je největším parkem v Ugandě a nacházela se zde největší koncentrace zvěře v zemi. Bohužel, díky pytláckým výpravám zde zcela vymizeli lvi, zbylo zde pouze několik nosorožců a malé stádo slonů. Stále je tu však dostatek buvolů, hrochů a krokodýlů. Park se rozhodně vyplatí navštívit, především díky vodopádům Murchison a Karuma a řekou Nil, která parkem protéká. V této oblasti je někdy poměrně horko. Nejlepším lékem je smočit se v Nilu, i když je zde sice minimální, přesto však možné nebezpečí bilharzie. Více pravděpodobné je spíše setkání s nepřátelským hrochem. Také budete vzdorovat davu místních, které vás budou pozorovat, smát se a upozorňovat na nebezpečí krokodýlů. Jakkoliv, poslední nehoda připisovaná krokodýlům se stala před více než 20 lety.
 
Slávek Suldovský - Na dosah rukyQueen Elizabeth National Park
Tento park se dříve nazýval Ruwenzori, ale nedávno pohoří stejného jména, které se rozkládá na sever od Queen Elizabeth NP, vytvořilo svůj vlastní národní park. Toto místo bývalo skvělým místem pro návštěvu, plným obrovských stád slonů, buvolů a hrochů. Ale podobně jako v NP Murchison, i ta se stala obětí pytláků a tanzanské armády, která území okupovala. Jejích cílem byla především slonovina. Nyní v parku najdete pouze gazely, buvoli, hrochy, několik stád slonů a příležitostně můžete spatřit i lva. Nejvíce zastoupeni jsou tu hroši, je to jedním z mála míst v Africe, kde se jich nachází tolik. Nejvíce navštěvovaným místem je proto kanál Kazinga, kde můžete vidět tisíce hrochů a pelikánů. Lvi v této oblasti bývali slavní pro jejich zálibu ve šplhání na stromy, zdá se však, že od svého zvyku již upustili. Park je také oblíbený pro koupele v řece a procházky v lese.
 


Lake Mburo National Park

Park se nachází mezi Mbarara a Masakou, pokrývá 260 km2. Většinou je tvořen savanou s akáty.Tento park je pokryt především savanou s roztroušenými akáciemi. Je zde pět jezer, největší je jezero Mburo. Park byl vytvořen v roce 1982 a najdeme zde několik vzácných druhů zvěře, také zebry, buvoly a hrochy. K parku přiléhá vesnice kmene Bahima, který se zabývá chovem dlouhorohého dobytka Ankole.


 


Kidepo Valley National Park
Park se nachází na severovýchodě Ugandy, podél hranic se Súdánem. Stále může být proto jeho návštěva nebezpečná díky roztroušeným skupinám znepřátelených kmenů. Je obklopen pohořími a výjimečný především pro stáda žiraf, gepardů a pštrosů.
 
Ruwenzori National Park
Mlhou pokryté pohoří Ruwenzori je mezi cestovateli stejně tak oblíbené jako Kilimandžáro nebo Mt. Kenya, ale na výstup je o mnoho složitější. Především díky svému vlhkému, klouzavému povrchu. Nejlépe to vyjadřuje nápis na stěně jedné z turistických chat: „Ježíš sem přišel, aby se naučil chodit po vodě. Po pěti dnech to dokáže každý.“ Pásmo hor se rozkládá na více než 100 km a není vulkanického původu.
 
Kibale Forest National Park
Park o rozloze 560 km2 se nachází v nadmořské výšce 1200 m , zhruba 35 km jihovýchodně od Fort Portal. Je domovem pro šimpanzy, paviány a velké savce jako například antilopy, chocholatky, bizony a lesní slony. Říká se, že je zde nejvyšší koncentrace primátů na světě, zahrnující např. 600 šimpanzů a také se zde je 3. největší populace slonů v Ugandě.
Největší atrakcí jsou dozajista šimpanzi, kteří si již zvykli na kontakt s člověkem. Máte 80% šanci, že je uvidíte během dne, ale téměř neustále uslyšíte jejich zvuky v buši.

další  

 
Stránky provozuje CK Adventura, admin@adventura.cz
© Adventura 2006