K I L I M A N J A R O

                                                              „Koruna Afriky“
                                                  Nejvyšší hora Afriky
                                                  Jeden z největších vulkánů světa
                                                  Nejvyšší samostatně stojící hora na světě

Antilopy
Ptactvo
Buvoli
Kočkovité šelmy
Psovité šelmy
Sloni
Žirafy
Hroši
Nosorožci
Opice
Prasata
Zebry
Krokodýli

 

  MAPA OBLASTI

Pojeďte s námi!
Máme několikaleté zkušenosti s vypravováním vlastních zájezdů i organizováním zájezdů na zakázku.

 

KILIMANJARO

K I L I M A N J A R O 

V Ý S T U P O V É   T R A S Y

Z tanzanské strany míří k vrcholu hory pět základních cest. Od jihovýchodu k západu se jmenují Marangu, Mweka, Umbwe, Machame a Shira.
Hlavní cesta Marangu je jasně vyznačena po celé cestě k vrcholku. Na ostatních cestách je několik dřevěných značek, případně označení stromů a skal červenou barvou v oblastech lesa a hromady kamení ukazující cestu k vrcholku na vřesovištích.

Marangu
Je hlavní a nejoblíbenější cestou k vrcholu Kilimandžára. Cesta vede příjemným prostředím horského lesa a kráter Maundi stojí za návštěvu už pro svou jedinečnou flóru a překrásný výhled na Kibo a Mawenzi.

Mweka
Je nejpřímější, nejrychlejší, ale také nejstrmější cestou. Otevírá se nám nádherný pohled na Kibo, pláně pod ním a jižní ledovce.

Umbwe
Relativně krátká, strmá cesta, je vhodnější pro sestup. Přecházíme zajímavé skalní bariéry Breach Wall a údolí Barranco.Machame
Je nejkrásnější cestou na Kilimandžáro. Zahrnuje postupný výstup lesem s širokým výhledem na Shira, Kibo a Breach Wall, podél cesty je ojedinělá vegetace.


Shira
Ačkoliv cesta je poměrně dlouhá a ve špatném stavu, prochází snad nejvíce fascinující oblastí Kilimandžára. Procházíte vřesovišti a žasnete nad zbytky kráteru Shira.
Shira Plateau je také vhodná pro pomalou aklimatizaci, pokud chcete pokračovat výš, je vhodné tu zůstat minimálně dvě noci.

další  

 
Stránky provozuje CK Adventura, admin@adventura.cz
© Adventura 2006